İçimdeki Gökyüzü (Latin Amerika Yolculuğu) (English translation at the bottom)

( Mirjam Hunz’a )

Yola çıkış tarihim kesinleşti. 18 Ocak 2011 ‘de İstanbuldan uçuyorum.

Ne zaman ruhum yolculuk istese, yarını özlemek düşüyor aklıma… Yeni paylaşımlar, yeni yüzler ile karşılaşacağımı biliyorum. Ve kendimi, kafamın içerisinde ayakta kalmış düşüncelere, oturacak yer bulma çabasında buluyorum.

Bu yolculuğun arifesinde de, bir özlemler dizisinin yamacına bağdaş kurup oturmuş haldeyim.Sanırım bu durum, yolculuğun uzun sürecek olmasıyla alakalı…

”İçimdeki Gökyüzü” dedim.Çünkü içime kapanık bulutlarımla, gökkuşağı kıvamında sevmelerim ( ki hiçbir kadın, sonundaki hazineye ulaşmak yerine, onu seyretmeyi, onu hissetmeyi tercih etmemiştir ), ”bir gün daha başlıyor’ aceleciliğim, akşam hüzünlerim, rüzgarım, sonbaharım, kalbimden şimdi uçan mavi kuşum ile bir gökyüzü barındırıyorum içimde.

Yolculuğa, içimdeki gökyüzüne doğru mu çıkıyorum? Yoksa, içimdeki gökyüzünden mi başlıyorum bu yolculuğa bilmiyorum…
Beni yıllardır yollara düşüren şey, başıma gelecek güzellikleri bilmiyor oluşumdur herzaman.

Ve Mirjam Hunz; O da hayallerinin peşinde bir bisikletli gezgin.Mirjam ile ben, yani iki yolcu, hayatın bir şeridinde karşılaştık.Bu rastlaşmanın sadece bir gün sürecegini biliyorduk, ikimize de yabancı olan bir dilde konuşmaya çabaladık.Birbirimize ” İyi yolculuklar” demeden bir süre önce, bir masada kahvaltı yapıyorduk.Bir daha karşılaşmayacağımız neredeyse kesin olmasına rağmen, Mirjam bana bir mandalina soyup uzattı.Gülümsemesini de iliştirdi yüzüne.Bu sıcak, karşılıksız paylaşımından dolayı, bu yolculuğu ona ithaf ediyorum.Gülümsemeyi ve beklentisiz paylaşmı yıllarca hatırlayacağız birlikte…

Benim için hayat, kilometrelerle ölçülemeyecek kadar, büyük bir tebessümdür…

Türkiyeden ayrılmadan önce sevdiklerime bir kez daha sarılıp öyle gidecegim.Programım şöyle;

4-5 Ocak(January) Muğla

6-7-8-9 Ocak İzmir

10-11 Ocak Bursa

12 Ocak Bilecik

13-14 Ocak Tekirdağ

15-16-17 Ocak İstanbul.

Sevgim ve yüreğimle…
Feyyaz Alaçam

Düşüncelerimi evrenselleştirmemde yardımcı olduğu için Ayşe Yıldız’a teşekkür ederim 🙂

_______________________________________________________________________________________

English ;

The Sky İnside Me (LAtin America Trip)

For Mirjam Hunz

My departure date and place has became definited. 18 of January 2011 from Istanbul.

When my soul needs a journey, long for the future has passed through my mind..

I know, I’m going to come cross with new faces and new shares. And in the end I find my self in a strive to find a place to the standing thoughts in my mind.

Just before this journey, I’m standing beside a brow. I guess this mood is related with the fact that, this journey would be so long.

I named it ” the sky inside of me, so that I own a sky inside me with my rainbow tasted lovings, with my dark clouds (even any woman would not choose to watch or feel the treasure instead of to reach it) my ” one more day is coming” hurry, my evening sorrow, my wind, my autumn, and with my just flown blue bird.

I really don’t know whether I’m going to make a journey to the sky inside me or I’m going to start my journey from the sky inside me…. The thing that make me to set off the journey is that I know the nice things which woul happen to me.

And to Mirjam Hunz; she is also a cyclist traveller who is following her dreams. She and I just came a cross in one of the paths of our lives. We both knew that this meeting would be just for one day, we tried to speak in different languages. Just before saying goodbye, we were having a breakfast. Although it was certain that we would never meet again, she peeled a mandrin and give it to me with her smile. We are going to remember this share without an expectation and the smile…

Up to me life is a big smile that can’t be measured by kilometers.

Before leaving Turkey I’m going to hug my dear friends once more and my shedule is as follows;

4-5 January Muğla

6-7-8-9 January İzmir

10-11 January  Bursa

12 January  Bilecik

13-14 January Tekirdağ

15-16-17 January  İstanbul.

🙂 Ayse Yildiz thank you for that help universalize my thoughts…

 

11 comments

[…] Bölüm 1 / Mersin-TÜRKİYE / Gitmek Gibi Geliyor Her Şey Chapter 1 / Mersin – TURKEY / Everything Seems To Go ________________________________________________________________________________________________________________ Posted in Yazınsal… […]

www.ozlemduramazdede@mynet.com

bütün hetecanına katılıyorum seni çok özliceğimiz kesin ,dönmeni şimdiden bekliyoruz .Çok öpüyorum seni:/(teyzen)

Feyyazcım yolun açık olsun. Arada sırada bizi durumundan haberdar etmeyi sakın ihmal etme. Bol şanslar.

Yolda yanında olduğumuz gibi havaalanına kadarda yanında olalım 18 ocakta 🙂
Yolun açık olsun şimdiden.

hayallerinin peşinden giden çocuk..aşkolsun sana..
yolun açık olsun..

karınca hacca gidiyorum demiş, bu ayaklarla mı demişler, hiç değilse yolunda ölürüm demiş. sana vazgeç bu akılsızlıktan diyenleri umursamayacağını biliyordum zaten, iyi ki de öyle yaptın aldın biletini. yolun açık olsun feyyaz kardeşim.

tek dilek; fırsat buldukça yaz, bizi habersiz bırakma.
ugurcan

”Hayal etmek istediğiniz şeyi hayal edin, gitmek istediğiniz yere gidin, olmak istediğiniz kişi olun, çünkü yaşayabileceğiniz tek bir hayatınız var ve tüm bunları yapabilmek için tek bir şansınız.” Yolun açık olsun sevgili dostum ,bizi göremesende yanıbaşında olduğumuzu hissedeceksin.Sevgilerimizle.

Sevgili Feyyaz ülkenden çok uzaklarda yapacağın bu yolculukta sana başarılar dilerim. İstanbula gelişinde seni karşılamak ve uğurlamak isterim. Konaklama için yardıma ihtiyacın olursa kapımız sana açıktır. Yolun açık olsun.

İçinde dostlarının özlem dolu hayallerini ve hasretini de götüreceksin , yükün ağır olacak Feyyaz.
Mavi kuşların yoldaş olduğu aydınlık yollar uzansın önünde, seni sana götürsün.
Sevgim ve dostluğumla…

Ne zaman aklıma sen gelsen; Bir tebessüm dökülür yüzümden!

yolun açık olsun…
(hayat)

Mustafa Özkara

Feyyaz seninle vedalaşamayacağız ama yüreğim seninle. Güzel toprakların tadını çıkar. Bir selam da bizden güzel topraklara. 😉

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.